Üritused

Sündmused meie majas

Kino

FILMIFESTIVAL „ KINO MAALE! “ 27.10 JÄRVAKANDI KULTUURIHALLIS

Teofrastus -16min - Kodutu kass Teofrastus leiab endale armastavad omanikud. Lõpuks ometi on tal päris „oma territoorium“ nende ilusas maakodus, kus ta on õnnelik ja kaitstud. Kuid see õnn ei kesta kaua – uued omanikud sõidavad koos Teofrastusega sügisel linna, tööle. Ühel hallil päeval, vaadeldes väikese linna-korteri rõdul linde, hüppab kass kogemata alla ja eksib ühesuguste magalarajooni majakarpide vahel ära. Kas Teofrastus leiab taas „enda territooriumi“ või ootavad teda vaid külm tänavamaastik ja linnainimeste ükskõiksed pilgud?

Talvekummitus – 25 min - Lugu 9-aastasest Hendrickust, kes unistab uiskudest, et nende abil endale sõpru leida. Et oma unistus teoks teha, läheb ta tallu sulasena tööle. Talus kohtab ta Annie’t, 9-aastast talutütart. Talunik aga süüdistab Hendrickut loos, milles poiss üldse süüdi ei ole ja see purustab Hendricku unistused. Ka Annie kahtlustab Hendrickut. Hendrick peab leidma tegeliku süüdlase.

Igavesed jahimaad – 18min. -Saarel mängivad kaks last, näeme avatud rannamaastsikku.
Laste kujutlusvõime ulatub silmapiirini.
Läbi laste silmade näeme looduse ilu, seda kõige väiksemast ämblikust kuni suurepärase päikeseloojanguni. Nende jaoks on kõik võrdselt tähtis.
Neil on lemmikmäng – nad otsivad surnud loomi. Lapsed vaatavad kivide alla, otsivad rannalt, mudaaukudest ja põldudelt. Kui nad on juba mitu looma leidnud, toovad nad need kokku oma enda väiksesse surnuaeda.
Lapsed matavad loomad maha, kaunistavad nende hauad, laulavad laule ja loevad luuletusi. Loomad ärkavad taas elu – nad ärkavad ilusas loomade paradiisis, nn “igavestel jahimaadel”.
Need rituaalsed matused aga ei puuduta ainult lapsi. Tseremoonial osalevad nii taimestik, meri kui ka linnud.
Saarel elab ka Jahimees. Tema tapabki loomi, keda siis lapsed otsivad. Lapsed korjavad Jahimehe ohvreid kui aardeid. Nad muudavad Jahimehe julma tegevuse millekski heaks.
Kui lapsed hakkavad end nägema moraalsest aspektist, muudab see aga midagi nende sees. Nad saavad aru, et ka jahimehel on õigus eksisteerida.

KELL 16:15 NUKUFILMI  ANIMAPÄRLID TÄISKASVANUTELE  EESTI  AUTORITELT

Maria ja 7 Pöialpoissi – 15min - Oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vana ja väärikas nunn Maria on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.

Happy birthday – 12min - “Happy birthday” on maailmavaateline nägemus piiblikangelase Jeesuse ja inimeste poolt loodud superroboti duellist. Kas robot suudab murda väljakujunenud dogmad ja pöörata usk enda kasuks või jääb see kõik status quo?

Oranus – 18min - Ühel heal päeval saab üks meesterahvas aru, et kõik on muutunud ja asi pole üldse keskea kriisis. Ta hakkab järsku aru saama, et elab sita sees, toitub sitast ja on üsna suurel määral ise sitt. Tema armastatu jõuab maailma teises otsas selle avastuseni umbes samaaegselt. Saatus viib neid kokku ja nad hakkavad sitaga, mis on ümberringi ja nende sees, võitlema.
Võta telekapult enda kätte ja hakka plõksutama. Kiiresti … ja mõttetult …. Kiiresti …. Ja … mõttetult. Asotsiaalselt ja inimväärikust solvavalt nagu …

The End – 6min - Arvatakse, et kui inimene sureb, siis jookseb elu ta silmade eest läbi. Mida näeb aga saja-aastane filmilint enne, kui ta lõplikult kaotab oma koha digitaalsele infokandjale? Kas selleks on katkenud filmikaadrid, puruks kraabitud filmilint või midagi muud?

Prohveti sünd – 13min -Inimene on oma kujutlusvõime ori. Väljapääsu leidmine sellest orjusest on pikk ja vaevaline tee, ning see nõuab head mälu.

KELL  17:15 JOONISFILMI  PÄRLID  TÄISKASVANUTELE  EESTI  AUTORITELT

Fatcula – 9min -Spordiklubi kõrvale kerkinud müstiline ilukliinik ähvardab laostada klubi omaniku. Mis selles kliinikus tegelikult toimub? Lahendus paistab leiduvat ühes pudelis „Fat Burner“-is.

Alateadvuse maja – 11min - Teos põhineb pikaaegsel uurimusel korstnapühkijate unenägudest. Rikkalikust materjalist on selekteeritud välja kõige sagedamini esinevad kujundid ja nende alusel on loodud stsenaarium. Statistika lubab väita, et filmi näol on tegemist ühe korstnapühkija kõige sagedamini esineva unenäoga.

Siseilmadest väljas – 11min - Kärbes hõõrub käsi. Mees ja naine, sees ja väljas, tasakaal nende sees ning nende vahel. Kärbes lendab. Teod kiiguvad. Kärbes lendab

Piano – 11min - Marta tassib klaverit kasutatud muusikariistade ärist koju. See peaaegu et õnnestub. Albert üritab juba kolmekümnendat aastat Paulale armastust avaldada. See peaaegu et õnnestub. Paula tahab Albertile samaga vastata. See peaaegu et õnnestub. Politseikomissar Kits on elu aeg unistanud langevarjuhüppest. See peaaegu et õnnestub. Mirjam tahab saada tsirkuseartistiks. Peaaegu et õnnestub. Mesilane üritab suletud aknast välja saada. Peaaegu õnnestub.
Peategelaseta film, kus peakaotanud tegelaste elud põimuvad dramaatilisel ja vähem dramaatilisel kombel ühes tavalises paneelmajas.

Maasikaõgijad – 15min - Fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod. Paar üritab linnas uut elu alustada, aga kui naine jääb lapseootele, siis kahtlustab paranoiline mees, et ka selle taga on teod.

Linnugripp – 10min -Lugu mehest ja maost, alkoholisõltuvusega pingviinist ja lindude kadumisest. Lugu õunapuust ja õuntest, juurtest ja juuretusest. Lugu paradiisist ja sellest väljalangemisest.

KELL  18:15  TAANI  TÄISKASVANUTE  LÜHIFILMI  LAEGAS 

Puff, puff, pass/Pahv, pahv edasi – 27min - Isa ja poja nädalavahetus, isa õpetab poega elu vabalt võtma.

Void/Tühine – 17min - 2 meest laeval, jutt õllekruusi taga võtab ootamatu pöörde, kuid lõpeb sama äkki, kui algas.

Seven Boats/Seitse paati – 9min - 360kraadine film suurest õnnetusest lahesopis, väga hästi tehtud, seda 2 mehe silme läbi, kes ise paadis, mis ei uppunud.

Growning pains/Suurenevad valud – 20min - Erootikasugemetega animatsioon nooorest libahundist, tema emast, armastatust, koertest, keda kohitsetakse, valikust, mis päästab elu.

ÕHKKOND  ON  VABA!

VÕID TULLA  JUST  AINULT  SELLE  PLOKI/  FILMI  AJAKS, MIS  SIND  KÕNETAB.

Kontakt

AADRESS:
1.Mai 1, Järvakandi 79101, Kehtna vald

E-KIRI:
jarvakandi.kultuurihall@kehtna.ee

TELEFON:
+372 534 601 95 / 48 94 719

2019 Järvakandi Kultuurihall.

Otsi

48 94 719

jarvakandi.kultuurihall@kehtna.ee